Piłkarze lidera włoskiej ekstraklasy Juventusu Turyn pokonali u siebie w 13. kolejce rozgrywek SPAL Ferrara 2:0. Jedną z bramek zdobył Cristiano Ronaldo i z dziewięcioma trafieniami na koncie zrównał się na czele klasyfikacji strzelców z Krzysztofem Piątkiem.

Portugalczyk trafił do siatki w 29. minucie, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego Bośniaka Miralema Pjanica. W 60. minucie na 2:0 podwyższył Chorwat Mario Mandzukic.

Bramki gospodarzy nie strzegł w tym spotkaniu Wojciech Szczęsny: Polak był jedynie rezerwowym, a jego miejsce zajął Mattia Perin. Powrotu Szczęsnego między słupki można spodziewać się natomiast we wtorkowym pojedynku Juventusu z Valencią w Lidze Mistrzów.

W ekipie SPAL cały mecz rozegrał z kolei Thiago Cionek. W pierwszej połowie reprezentant Polski zobaczył żółtą kartkę.

Broniący tytułu Juventus zdecydowanie prowadzi obecnie w tabeli Serie A: w dorobku ma 37 punktów i o dziewięć wyprzedza wicelidera Napoli. Okazję do zmniejszenia straty zespół Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego będzie miał w niedzielę, kiedy o 15:00 podejmie ostatnie w ligowej stawce Chievo Werona.

W niedzielę derby Genui: W kadrach obu drużyn aż czterech Polaków

Tego dnia odbędą się również ciekawie zapowiadające się - także z punktu widzenia polskiego kibica - derby Genui. O 20:30 Genoa, w której wyjściowym składzie powinien znaleźć się Krzysztof Piątek, podejmie Sampdorię, w której barwach występują Bartosz Bereszyński, Karol Linetty i Dawid Kownacki.

Innego Polaka - Łukasza Teodorczyka - zabrakło natomiast w kadrze meczowej Udinese na sobotnie spotkanie z AS Roma. Rzymska ekipa niespodziewanie przegrała tę wyjazdową potyczkę 0:1.