W Poznaniu na terenach Hipodromu Wola, pod patronatem radia RMF FM, odbywają się ostatnie w tym roku zawody z cyklu Runmageddon. Od rana fani biegów ekstremalnych z całej Polski zmagają się na 6 kilometrowej trasie w formule Rekrut.

Po drodze zawodnicy mają do pokonania ponad 30 wymyślnych i wymagających przeszkód, tych specjalnie przygotowanych przez organizatorów oraz naturalnych, takich jak gęste zarośla, mokradła, wzniesienia i las.

Na trasie biegu pojawiły się nowe przeszkody, np.; Koszmar Himalaisty czyli sekwencja ścian wysokich na: 2,4 metra, 2,7 metra oraz 3 metry. Pierwszy raz w Poznaniu gości Pro Skater 4, czyli wysoka na 4 metry rampa, po której trzeba wbiec na sam szczyt.

Sprzymierzeńcem zawodników z pewnością nie jest pogoda, niska temperatura i dokuczliwy wiatr dodatkowo utrudniają pokonywanie przeszkód, szczególnie tych wymagających zanurzenia się w lodowatej wodzie.

Zwycięzcą Runmageddonu Rekrut w Poznaniu został Mateusz Chyliński z Krakowa, który na tej ekstremalnej trasie uzyskał czas 00:45:59. Drugie miejsce zajął Sebastian Kasprzyk z Dobczyc (00:46:37), jako trzeci na mecie z czasem 00:48:27 zameldował się Dawid Hajnos z Szaflar. Najszybszą kobietą okazała się Karolina Korzeniowska z Motyczy (01:02:28) przed Magdaleną Sobesto z Wieliszewa (01:06:50) oraz Anną Szlendak z Legionowa (01:09:12).

Już jutro na starcie staną najlepsi z najlepszych na przestrzeni całego sezonu, którzy już na całego, rywalizować będą o zwycięstwo w Finale Ligi Runmageddonu oraz Mistrzostwach Polski w Biegach Przeszkodowych.

 (j.)