Rozumiem jego argumenty i na jego miejscu zareagowałbym podobnie - skomentował trener Josef Hickersberger ostre uwagi Leo Beenhakkera o decyzji sędziego, który w 93 minucie podyktował karnego przeciwko Polsce.

Leo Beenhakker i ja znamy się bardzo dobrze. W takim meczu jak dzisiejszy byliśmy jednak po prostu rywalami. Ale doskonale rozumiem jego argumenty i na jego miejscu niewątpliwie zareagowałbym tak samo - powiedział w rozmowie z agencją AFP.

Bardzo szczęśliwy był po meczu austriacki pomocnik pochodzenia chorwackiego Ivica Vastic. Nie tylko zdobył bramkę na wagę remisu ale i zapisał się na trwałe w annałach mistrzostw, zostając ... najstarszym w historii ME strzelcem gola. Vastic ma dokładnie 38

lat i 257 dni. Najstarszym dotychczas zdobywcą bramki był Portugalczyk Nene, strzelec zwycięskiego gola w meczu z Rumunią (1:0) w ME 1984. Miał wówczas 34 lata i 213 dni.

Oceniając czwartkowe spotkanie Ivica Vastic powiedział: Mieliśmy wiele okazji do zdobycia bramek, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Wiadomo, że w futbolu najtrudniejsze jest strzelanie bramek i to było dziś doskonale widać. Obrońca Sebastian Proedl, sfaulowany przez Lewandowskiego uznał zaś, że sprawiedliwości stało się zadość: Mieliśmy bardzo dobre pierwsze pół godziny gry, ale niestety nie potrafiliśmy sfinalizować naszej przewagi. Karny został podyktowany, bowiem mój przeciwnik złapał mnie za koszulkę i przewrócił na murawę.