"Talent to nie wszystko. Liczy się charakter." Poznajcie historię Kamila Glika. Piłkarz już niebawem wylatuje do Francji, by walczyć na Euro 2016. W sobotę w Krakowie będzie promować swoją bibliografię. My rozdaliśmy Wam 30 egzemplarzy tej książki.

Niewielu wierzyło w jego talent. Były selekcjoner twierdził, że nie nadaje się do kadry, Janusz Filipiak porównał do starej škody, a prezes Odry Wodzisław powiedział: "Jeśli zagra w takich klubach, jak Real czy Liverpool, potraktuję to jako swoją porażkę". Tymczasem 17-letni Kamil Glik pakował walizki, by spróbować swoich sił w drużynie Królewskich. Trenował z Raúlem, Gutim, Casillasem...

Przygoda z Realem nie była do końca udana, ale charakter wyniesiony z mrocznego Osiedla Przyjaźń, na którym się wychował, nie pozwolił mu się poddać. Dzięki uporowi i ciężkiej pracy parł do przodu, zostając w końcu kapitanem Torino i filarem reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2016.

Mamy dla Was 30 egzemplarzy biografii Kamila Glika z autografem piłkarza. Zwycięzcy dostaną od nas informację zwrotną na maila.

Michał Zichlarz, znający Glika od lat, postanawia opisać jego niezwykłą karierę. W Jastrzębiu‑Zdroju słucha dramatycznej opowieści o śmiertelnej chorobie małego Kamila. W Wodzisławiu poznaje kulisy jego rocznej dyskwalifikacji i transferu do Realu. W Turynie dowiaduje się, za co Polaka kochają kibice Torino. Rozmawiając z piłkarzem, jego rodziną, kolegami z boiska, trenerami i selekcjonerami reprezentacji, poznaje tajemnicę sukcesu Kamila Glika. Przekonuje się, że talent to nie wszystko.

Liczy się charakter.

Książka trafiła do księgarni 2 czerwca. Z okazji premiery książki Kamil Glik wraz z jej autorem, Michałem Zichlarzem, zawita w najbliższą sobotę 4 czerwca do Krakowa, by spotkać się z kibicami. Spotkanie odbędzie się w Empiku w Bonarka City Center o godz. 11.00.

(Mkam)