Jeszcze nie zdecydowałem, co powinienem zrobić, ale jestem gotowy na wszystko. Napastnik włoskiego AC Milan i piłkarskiej reprezentacji Brazylii Ronaldo przyznał, że nie podjął jeszcze decyzji o swej piłkarskiej przyszłości. Ronaldo przeszedł w Paryżu operację kolana. Wiadomo, że piłkarza czeka teraz co najmniej dziewięciomiesięczna przerwa w grze.

Mam wolę kontynuowania kariery. Tak mówi mi moje serce, ale moje ciało daje mi sygnały, że jest zmęczone i potrzebuje odpoczynku - powiedział trzykrotny Piłkarz Roku podczas konferencji prasowej, tuż przed opuszczeniem paryskiego szpitala Pitie- Salpetriere.

Ronaldo, najlepszy strzelec finałów mistrzostw świata - 15 goli - zerwał więzadło lewego kolana podczas meczu Serie A: Milan - Livorno (1:1, 13 lutego).

Lekarz, który operował 31-letniego piłkarza, powiedział, że Ronaldo nie będzie mógł biegać przed upływem pięciu miesięcy, a trenować przez dziewięć. Wszystko będzie zależeć od rehabilitacji. (…) Musimy być ostrożni w diagnozach. Przez pół roku proces leczenia nie będzie zależał tylko od Ronaldo. Dopiero potem od niego samego. Psychologicznie to wybitny człowiek - powiedział chirurg Eric Rolland.

Ronaldo doznał dwóch poważnych kontuzji prawego kolana w 1999 i 2000 r., gdy grał w barwach Interu Mediolan, ale zdołał wydobrzeć na finały MŚ w 2002, zdobywając z drużyną Brazylii tytuł mistrzowski i strzelając dwa gole w finałowym meczu z Niemcami (2:0). Po mistrzostwach został graczem Realu Madryt, a w styczniu 2007 r. przeniósł się do AC Milan.