Robert Lewandowski bohaterem pojedynku Bayernu Monachium z Schalke 04 Gelsenkirchen w ćwierćfinale Pucharu Niemiec: w spotkaniu wygranym przez Bawarczyków 3:0 Polak strzelił dwa gole i asystował przy trzecim! Tym samym wprowadził swój zespół do półfinału.

Robert Lewandowski w pojedynku Bayernu Monachium z Schalke 04 w ćwierćfinale Pucharu Niemiec zdobył dwa gole i asystował przy trzecim! /CHRISTIAN BRUNA /PAP/EPA

Lewandowski trafił do bramki Schalke już w 3. minucie spotkania rozgrywanego na Allianz Arena. Przyjął prostopadłe podanie od Francka Ribery'ego i tzw. podcinką przeniósł piłkę nad bramkarzem gości.

13 minut później polski napastnik zaliczył asystę przy trafieniu Thiago Alcantary - popisał się wówczas precyzyjnym dośrodkowaniem wprost na głowę Hiszpana.

W 29. minucie broniący trofeum Bayern prowadził zaś już 3:0. Ribery zbiegł w pobliże linii końcowej i wyłożył piłkę Lewandowskiemu, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce.

Gole strzelone Schalke były 199. i 200. trafieniem kapitana reprezentacji Polski w barwach niemieckich klubów. Dla Borussii Dortmund Lewandowski zdobył w sumie 103 bramki, a dla Bayernu - już 97.

W innym środowym spotkaniu ćwierćfinału Pucharu Niemiec Borussia Moenchengladbach wygrała z Hamburgerem SV 2:1, a dzień wcześniej Eintracht Frankfurt pokonał Arminię Bielefeld 1:0. Z powodu obfitych opadów śniegu przełożony zaś został mecz trzecioligowej drużyny Sportfreunde Lotte z Borussią Dortmund.