Robert Lewandowski sportowcem września w plebiscycie RMF FM i Interii.pl. W naszej zabawie snajper Bayernu Monachium zdeklasował rywali - zebrał ponad 70 proc. wszystkich głosów.

Robert Lewandowski sportowcem września w plebiscycie RMF FM i Interii.pl. W naszej zabawie snajper Bayernu Monachium zdeklasował rywali - zebrał ponad 70 proc. wszystkich głosów.
Robert Lewandowski / PETER KNEFFEL /PAP/EPA

Zdaniem słuchaczy RMF FM i Interii.pl wrzesień należał do Roberta Lewandowskiego. Napastnik Bayernu Monachium strzelał w tym miesiącu gole w trzech meczach Bundesligi, jednym Ligi Mistrzów i dwóch reprezentacji Polski. Największe wrażenie zrobił oczywiście wyczyn z meczu z Wolfsburgiem. Lewandowski wszedł wówczas z ławki rezerwowych i w ciągu niespełna dziewięciu minut pięć razy trafił do siatki rywali.

Nic więc dziwnego, że w naszej zabawie nie dał szans rywalom. Zdobył 72,58 proc. wszystkich głosów i wyprzedził siatkarza Bartosza Kurka oraz kolarza Rafała Majkę.

Spośród wszystkich głosujących, tradycyjnie wybraliśmy jedną osobę, która otrzyma upominek od zwycięzcy plebiscytu. Tym razem trafi on do pana Tomasza z Tychów. Oto zwycięski wpis:

Robert dokonał rzeczy wykraczających poza kanony nie tylko piłkarskie. Nikomu bowiem nie przyszłoby nawet przez myśl, że możliwe jest strzelenie 5 goli w 9 minut. Przecież każdy stwierdziłby, że to niemożliwe i technicznie i fizycznie i wręcz organizacyjnie. Robert te wszelkie stereotypy myślowe złamał i dokonał rzeczy niewytłumaczalnej logicznie. Tym wyczynem przeszedł do historii nie tylko futbolu ale uważam, że też do historii ludzkiej cywilizacji. To nie tylko wielki piłkarz czy wielki mistrz. To człowiek, który na naszych oczach wpisał się w historię wszechświata. Nie ma więc innej opcji - w Plebiscycie dla niego bezwzględnie 1 miejsce!