Drugi etap Rajdu Sardynii upłynął dla Rafał Sonika pod znakiem odrabiania strat do Ignacio Casale. Lider Pucharu Świata tym razem zajął drugie miejsce i choć w klasyfikacji zmagań pozostał na trzecim miejscu, wyraźnie zbliżył się do chilijskiego rywala.

Na dwóch odcinkach specjalnych, które odbyły się w sobotę, dominowali francuscy quadowcy. Pierwszą, niespełna 50-kilometrową próbę wygrał lider zmagań Sebastien Souday. Na drugiej, liczącej 60 km, ustąpił jednak pierwszeństwa swojemu rodakowi - Axelowi Dutrie. To co jednak najciekawsze działo się za ich plecami, gdzie zacięty bój toczyli zwycięzcy Dakaru.

Na pierwszym oesie byłem zdecydowanie szybszy od Ignacio, ale na drugim dogonił mnie i przykleił na resztę trasy. Mogłem uniknąć tej sytuacji, ale popełniłem błąd nawigacyjny i potem nie mogłem się już uwolnić. Czasem wygrywamy, a czasem się uczymy. Ja dzisiaj się uczyłem - podsumował dzień zmagań Rafał Sonik.

Choć obie próby były relatywnie krótkie, przysporzyły wszystkim uczestnikom wielu wrażeń. Trasa była kapitalna. Mnóstwo technicznej jazdy w górach, która zawsze daje mi bardzo dużo przyjemności. Właśnie za takie odcinki kocham Rajd Sardynii - mówił krakowianin jadący w barwach RMF FM.

Problemów na trasie nie uniknął Kamil Wiśniewski. Drugi z Polaków wjechał na ukryty w trawie głaz i wypadł przez kierownicą, doznając lekkiego urazu łokcia. Na szczęście kontuzja nie przeszkodziła mu w ukończeniu etapu. Utrzymał także czwarte miejsce w klasyfikacji.

W niedzielę zawodnicy pojadą w kierunku Andrax. Quad spisuje się bardzo dobrze, a Jarek Zając z Marcinem Południakiem świetnie się nim zajmują. Są bardzo spokojni, więc kiedy ich obserwuję przy pracy i ja pozbywam się jakichkolwiek obaw o stan techniczny mojego pojazdu - podkreślił Sonik.

SS3:

1. Sebastien Souday (FRA) 48.40

2. Rafał Sonik (POL) + 1.31

3. Ignacio Casale (CHL) + 4.11

4. Axel Dutrie (FRA) + 5.28

5. Kamil Wiśniewski (POL) + 11.44

 

SS4:

1. Axel Dutrie (FRA) 1:00.18

2. Sebastien Souday (FRA) + 0.10

3. Ignacio Casale (CHL) + 2.26

4. Rafał Sonik (POL) + 3.40

5. Kamil Wiśniewski (POL) + 16.40

 

Klasyfikacja rajdu:

1. Sebastien Souday (FRA) 5:05.36

2. Ignacio Casale (CHL) + 9.25

3. Rafał Sonik (POL) + 11.14

4. Kamil Wiśniewski (POL) + 40.16

(MN)