Broniący trofeum piłkarze Borussii Dortmund pokonali drugoligowy VfR Aalen 4:1 (2:0) w 1/16 finału Pucharu Niemiec. Przy dwóch bramkach asystował napastnik polskiej reprezentacji Robert Lewandowski.

Na listę strzelców tym razem wpisali się jego koledzy. Jako pierwszy Mats Hummels (22), a później Marcel Schmelzer (32), Mario Goetze (50) i Julian Schieber (79). Przy ostatnich dwóch trafieniach podawał Lewandowski, który sam w 17. minucie mógł otworzyć wynik spotkania, ale trafił w poprzeczkę.

Honorowego gola dla gospodarzy uzyskał z rzutu wolnego - trzy minuty przed końcowym gwizdkiem - Michael Klaus.

Całe spotkanie w zespole mistrza Niemiec rozegrał, oprócz Lewandowskiego, również Łukasz Piszczek. Borussia kolejny mecz, ale w Bundeslidze, rozegra w sobotę z VfB Stuttgart.