​Jan Ziobro uzyskał 134,5 metra i wygrał kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w południowokoreańskim Pjongczang. Dawid Kubacki był trzeci po skoku na odległość 130,5 metra. W konkursie wystąpi w sumie sześciu Polaków.

Jan Ziobro. /PAP/EPA/GRZEGORZ MOMOT /PAP/EPA

Drugi rezultat kwalifikacji - 131,5 m miał Słoweniec Anze Lanisek. Stefan Hula uplasował się na 24. miejscu, skacząc 120 m.

Z zawodników czołowej "10" Pucharu Świata, którzy nie muszą walczyć w kwalifikacjach, po 134 metry uzyskali Maciej Kot i Peter Prevc. Lider klasyfikacji pucharowej Kamil Stoch jako jedyny poprosił o obniżenie rozbiegu z 22. do 21. belki i wylądował w dobrym stylu na 132. metrze. Piotr Żyła doleciał do 124. metra.

Ze skoku w kwalifikacjach zrezygnowali wicelider klasyfikacji generalnej Austriak Stefan Kraft, oraz szósty Niemiec Andreas Wellinger.

Przed zawodami w Korei Południowej Stoch prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z przewagą 140 punktów nad Kraftem. Trzeci jest Norweg Daniel Andre Tande ze stratą 146 pkt do lidera. Maciej Kot jest nadal piąty, a na dziesiątej pozycji plasuje się Piotr Żyła.

W środę pierwsza seria konkursowa rozpocznie się o godzinie 12 polskiego czasu.