W fińskim Lahti odwołane zostały dwa treningi i kwalifikacje do niedzielnego indywidualnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wszystko przez silny wiatr, który po raz kolejny w tym sezonie storpedował zmagania zawodników.

Nowy program zawodów zostanie ustalony w sobotę po spotkaniu kapitanów wszystkich drużyn. Do Finlandii polecieli Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Aleksander Zniszczoł i Klemens Murańka. Dwaj ostatni wywalczyli miejsce w reprezentacji po świetnych występach na mistrzostwach świata juniorów.

Do zakończenia rywalizacji w Pucharze Świata zostało jeszcze pięć konkursów indywidualnych. Po dotychczasowych dwudziestu dwóch liderem jest Norweg Anders Bardal z dorobkiem 1139 pkt. Drugie miejsce zajmuje Austriak Gregor Schlierenzauer - 1095 pkt, trzecie jego rodak Andreas Kofler - 1061 pkt, a czwarte Kamil Stoch - 961 pkt. Na piątej pozycji jest triumfator PŚ w ubiegłym sezonie Austriak Thomas Morgenstern ze stratą 51 pkt do Polaka.