W kończącym cykl PŚ konkursie lotów narciarskich w Planicy Małysz uplasował się na 15. pozycji. Wygrał Bjoern Einar Romoeren, przed swoim rodakiem Roarem Ljoekelsoeyem i Austriakiem Andreasem Widhoelzlem.

Już w serii próbnej Norweg Bjoern Einar Romoeren uzyskał 234,5 m, co było nowym nieoficjalnym rekordem świata, lepszym od poprzedniego o 3,5 metra. Należał on do Fina Mattiego Hauatamaeki.

W pierwszej serii konkursowej na rekord ten próbował zapolować Fin Janne Ahonen, ale zabrakło mu metra. W drugiej serii znakomitą odpowiedź na wyczyny wcześniej wymienionych zawodników dał Hauatamaeki, który uzyskał 235,5, ustanawiając nowy rekord świata.

Nie przetrwał on jednak długo, bowiem chwilę później Romoeren odebrał go Finowi, lądując na 239. metrze. Ten skok zapewnił Norwegowi zwycięstwo w ostatnich w tym sezonie zawodach. Drugie miejsce wywalczył jego rodak Roar Ljoekelsoey, a trzeci był Austriak Andreas Widhoelzl.

Fatalnie zawody zakończyły się dla triumfatora klasyfikacji generalnej PŚ, Janne Ahonena. Fin szybował bardzo wysoko i daleko, uzyskując 240 metrów. Upadł jednak przy lądowaniu, uderzając z wielką siłą głową i biodrem w zeskok. Fin opuścił skocznię na noszach. Ahonen ma złamane żebro, ogólne potłuczenia i podejrzenie złamania kości ogonowej.

Adam Małysz w ostatnim konkursie PŚ w tym sezonie spisał się przeciętnie. Za skoki na odległość 210 i 216 m uzyskał łączną notę 416,7 pkt., co pzowoliło na zajęcie zaledwie 15. pozycji.

W końcowej klasyfikacji Pucharu Świata Małysz zajął czwarte miejsce. Zwyciężył Fin Janne Ahonen, przed Norwegiem Roarem Ljoekelsoeyem i swoim rodakiem Mattim Hautamaekim.