Zwycięstwo i 3 punkty notują na swoim koncie Portugalczycy. Wicemistrzowie Europy pokonali na stadionie we Frankfurcie Iran 2:0 i nic nie odbierze im już awansu do 1/8 finału.

Portugalia chciała już teraz zapewnić sobie wyjście z grupy, by w ten sposób uniknąć koszmaru z mundialu sprzed 4 lat – wówczas Luis Figo i jego koledzy, mimo pokonania Polski 4:0, grę w mistrzostwach zakończyli na fazie grupowej.

Na murawę wybiegł Deco, który z powodu kontuzji pauzował w meczu z Angolą. I to właśnie on w 62. minucie meczu zdobył upragnionego gola dla Portugalii. W 79. minucie w polu karnym faulowany był Luis Figo. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Cristiano Ronaldo. Tuż przed końcem spotkania trafił do siatki po raz drugi – jednak sędzia odgwizdał spalonego.