Polacy weszli do finału tenisowego Pucharu Hopmana, nieoficjalnych mistrzostw świata drużyn mieszanych w Perth. Agnieszka Radwańska i Grzegorz Panfil wygrali w mikście brakującego do awansu seta w starciu z Australijczykami 2:1.

Wcześniej Grzegorz Panfil przegrał z Bernardem Tomiciem 1:6, 4:6, a Agnieszka Radwańska pokonała Samanthę Stosur 3:6, 6:4, 6:3.

Polsce do awansu brakowało wygranego co najmniej jednego seta. Finałowego rywala biało-czerwoni poznają w piątek. W grupie B rywalizują zespoły: Francji, Czech, USA i Hiszpanii. Najbliżej awansu są "Trójkolorowi". W sobotę nasi tenisiści zagrają w finale. 

Polska, choć debiutuje w Pucharze Hopmana, została w Perth rozstawiona najwyżej. To zasługa Radwańskiej i Jerzego Janowicza. Łodzianin musiał się jednak wycofać z gry z powodu kontuzji śródstopia. Zastąpił go Panfil, bo wyżej notowani od niego Michał Przysiężny i Łukasz Kubot już wcześniej zgłosili się do turniejów ATP rozgrywanych w Australii.

W poprzednich spotkaniach debiutujący w imprezie Polacy wygrali z Włochami 3:0 i z Kanadą 2:1.

Problemy Radwańskiej

Agnieszka Radwańska nadal skarży się na problemy z ramieniem. Mam z tym kłopot już od dłuższego czasu. To stan zapalny i gra nie pomaga w takim wypadku, ale jest OK - powiedziała nasza tenisistka. Razem z Grzegorzem Panfilem Nowy Rok powitała na balu przygotowanym dla uczestników Pucharu Hopmana. Organizatorzy naprawdę się postarali. Zapewnili nam wszystko, od szytego na miarę garnituru po muszkę - powiedział Polak, który w środę obchodził 26. urodziny.

Wynik czwartkowych meczów grupy A:

Polska - Australia  2:1

Grzegorz Panfil - Bernard Tomic 1:6, 4:6

Agnieszka Radwańska - Samantha Stosur 3:6, 6:4, 6:3

Agnieszka Radwańska, Grzegorz Panfil - Samantha Stosur, Bernard Tomic 1:6, 7:5, 10-8

Kanada - Włochy     3:0

Milos Raonic - Andreas Seppi 6:2, 6:4

Eugenie Bouchard - Flavia Pennetta 4:0, krecz

Milos Raonic, Eugenie Bouchard - Andreas Seppi, Bojana Bobusic (Australia) 6:1, 6:4

(ug)