"Polska jest w stanie zorganizować mistrzostwa świata kobiet w piłce nożnej w 2017 roku, ponieważ spełnia wszystkie kryteria i wymagania. Przygotowujemy oficjalną aplikację" - powiedział Roman Kosecki, wiceprezes PZPN ds. szkolenia.

Jesteśmy w stanie zorganizować tę imprezę, ponieważ obecnie posiadamy najlepszą infrastrukturę piłkarską w Europie. Nie boję się tego powiedzieć. Mamy przecież nowe stadiony i kilkanaście ośrodków treningowych, które były przygotowywane na Euro 2012. Nie mamy się czego wstydzić i chcemy gościć jak najwięcej podobnych imprez - powiedział Kosecki w trakcie Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego PZPN.

W przypadku wyboru Polski na gospodarza MŚ 2017, byłby to drugi sukces piłkarskiej centrali od czasu, kiedy zarządza nią Zbigniew Boniek. W 2015 roku w Warszawie odbędzie się bowiem finał Ligi Europejskiej.

Ubiegamy się o te imprezy, które jesteśmy w stanie zorganizować. Dla mnie piłka kobieca, plażowa czy halowa jest tak samo ważna, jak męska. Byłem na meczu otwarcia mistrzostw świata kobiet w Niemczech dwa lata temu i było to fantastyczne widowisko - dodał wiceprezes PZPN.

Mistrzostwa świata kobiet po raz pierwszy odbyły się w 1991 roku. Z siedmiu dotychczasowych edycji tylko dwie miały miejsce w Europie - w 1995 roku w Szwecji i w 2011 w Niemczech. Za dwa lata turniej zorganizuje Kanada, a tytułu będą bronić Niemki.