Polska znalazła się na liście kandydatów do organizacji mistrzostw świata do lat 20 w 2017 roku. Jak poinformowała Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA), do walki o prawo do przeprowadzenia tej imprezy włączyło się dziesięć krajów.

Listę krajów, które ubiegają się o rolę gospodarza tej imprezy, FIFA ogłosiła po posiedzeniu Komitetu Wykonawczego w przeddzień kongresu, który w najbliższych dwóch dniach odbędzie się na Mauritiusie. PZPN reprezentować będzie sekretarz generalny Maciej Sawicki.

Na razie to jedynie wstępna deklaracja z naszej strony, ale to prawda, że jesteśmy zainteresowani przeprowadzeniem tego turnieju. Zgodnie z zapowiedzią nowe władze związku podejmują starania, by w Polsce odbywało się jak najwięcej dużych imprez piłkarskich. To kolejny krok w tym kierunku - powiedział rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Oprócz Polski o organizację mundialu dwudziestolatków starają się: Bahrajn, Francja, Korea Południowa, Meksyk, Irlandia, Arabia Saudyjska, RPA, Tunezja i Ukraina.

Decyzję w tej sprawie Komitet Wykonawczy FIFA podejmie w grudniu. W tym roku najlepsze reprezentacje globu w kategorii U20 rywalizować będą w Turcji, a za dwa lata - w Nowej Zelandii.

(MRod)