Anna Harkowska zdobyła w Londynie pierwszy dla Polski medal XIV paraolimpiady. Polka zajęła drugie miejsce w wyścigu na 3000 m na torze kolarskim.

Urodzona i mieszkająca w Świnoujściu 32-letnia kolarka występuje w barwach klubu Warmia i Mazury Olsztyn. W maju 2002 roku została potrącona przez samochód na przystanku autobusowym w Szczecinie. Doznała 26 złamań, a do profesjonalnego sportu mogła wrócić dopiero po wielu operacjach i długiej rehabilitacji.

Srebrna medalistka dostała bukiet kwiatów od pary prezydenckiej. Wręczył go jej wiceprezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Robert Szaj.

Paraolimpijczycy świetnie się spisują

Harkowska to nie jedyna członkini polskiej kadry paraolimpijskiej, która świetnie radzi sobie na imprezie w Londynie. Nasza pływaczka Paulina Woźniak zajęła szóste miejsce w wyścigu na 100 m stylem motylkowym. 20-latka dwukrotnie poprawiała na pływalni rekord życiowy na tym dystansie.

Pierwszy występ na tegorocznej paraolimpiadzie ma za sobą Natalia Partyka, która dotarła do 1/16 finału na igrzyskach olimpijskich. W swoim pierwszym paraolimpijskim meczu pokonała Turczynkę Umran Ertis 3:0.