Niespodzianki nie było: Polska przegrała w Chorzowie z Anglią 1:2 w eliminacyjnym meczu piłkarskich mistrzostw świata. Po dwóch meczach Polacy mają na koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę.

Polacy zaczęli dobrze, ale to podopieczni Svena Gorana Erikssona strzelili pierwszą bramkę. W 37. minucie David Beckham w okolicach lewego narożnika pola karnego zwiódł Arkadiusza Głowackiego i podał do pozostawionego bez opieki na 10. metrze Jarmaina Defoe. Ten spokojnie przyjął piłkę, obrócił się i strzałem w długi róg pokonał Jerzego Dudka.

Trzy minuty po przerwie wyrównał Maciej Żurawski. Kamil Kosowski bardzo dobrze podał do napastnika Wisły Kraków, który kapitalnym strzałem z 16 metrów nie dał szans angielskiemu bramkarzowi. Anglicy ponownie objęli prowadzenie w 57. minucie. Niestety, ostatni piłki dotknął Głowacki i to on wpisał się na listę strzelców. Potem Polacy grali niemrawo, a do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Maciej Żurawski: Żałuję, że nie udało się tego meczu zremisować. W pewnym momencie uwierzyłem, że możemy wygrać. Ale to chyba był nieuzasadniony optymizm. Straciliśmy drugiego gola i to nas podłamało, gra się później już tak dobrze nie kleiła. Sven Goran Eriksson: Był to dobry mecz. Dobry mecz rozegraliśmy też w Austrii prowadząc 2:0, ale jak się skończyło wszyscy wiemy. Polacy grali dziś dobrze w pierwszej połowie i strzelili gola. W sumie jednak my byliśmy w środę troszeczkę lepsi

Obie drużyny dopingowało ponad 30 tys. widzów, w tym 4,5 tys. Anglików. Dodajmy, że po pamiętnym meczu w Chorzowie, 31 lat temu, Polacy nigdy więcej nie pokonali drużyny z Albionu, ponosząc za to często dotkliwe porażki. Zła passa trwa... Po dwóch meczach Polacy mają na koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. W sobotę, w pierwszym meczu eliminacji Mistrzostw Świata w Niemczech, podopieczni Pawła Janasa pokonali Irlandię Północną 3:0.

Liderem tabeli została Austria, która w Wiedniu wygrała z Azerbejdżanem 2:0 i ma w dorobku cztery punkty. Austriacy dzięki lepszemu bilansowi bramek wyprzedzają Anglików. W trzecim spotkaniu tej grupy Walia zremisowała z Irlandią Płn. 2:2, a sędzia pokazał w tym spotkaniu trzy czerwone kartki - jedną Walijczykowi, dwie Irlandczykom.