Polscy piłkarze ręczni pokonali reprezentację Serbii 35:23 w meczu Mistrzostw Świata w piłce ręcznej, rozgrywanych w Chorwacjii. Podopieczni trenera Bogdana Wenty zachowali tym samym szanse na awans do półfinału. W sobotę biało-czerwoni pokonali Danię, teraz czeka ich spotkanie z Norwegami.

Polscy piłkarze ręczni wysunęli się na prowadzenie już w pierwszej minucie meczu. Inauguracyjną bramkę strzelił dla biało-czerwonych Michał Jurecki. Serbom udało się doprowadzić do wyrównania, ale ich radość nie trwała długo. Po kilku minutach reprezentacja Polski znów objęła prowadzenie i systematycznie je zwiększała. W 17. minucie meczu przewaga nad Serbami wynosiła już siedem bramek i wciąż rosła. Po pierwszej połowie meczu polscy kibice mogli cieszyć się z wyniku 21:7. Wspaniałą dyspozycją popisał się bramkarz Sławomir Szmal. Jego skuteczność wyniosła w pierwszych trzydziestu minutach spotkania 67 procent.

Polacy utrzymali wysoką formę w drugiej części meczu. Przewaga biało-czerwonych nad reprezentacją Serbi wzrosła w 44. minucie spotkania do szesnastu bramek. Kilka minut później boisko opuścił fenomenalny Sławomir Szmal, a między słupkami stanął Adam Malcher. W ostatnich minutach meczu podopieczni Bogdana Wenty rozluźnili nieco szyki i pozwolili Serbom odrobić część strat. Ostatecznie rozgromili jednak rywali przewagą aż dwunastu goli.