Sukces polskich kajakarek na mistrzostwach świata w Moskwie! Czwórka kajakowa Marta Walczykiewicz, Edyta Dzieniszewska, Karolina Naja i Beata Mikołajczyk zdobyła srebrny medal na dystansie 500 m. Nasze dzielne dziewczyny wzięły również udział w akcji #jedzjabłka i zamieściły z tej okazji zdjęcia na Facebooku.

Walczykiewicz (KTW Kalisz), Dzieniszewska (Sparta Augustów), Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.) i Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) od samego początku wyścigu narzuciły mocne tempo i szybko wyszły na drugą pozycję. Prowadzących Węgierek nie udało im się dogonić, ale dzielnie odpierały ataki innych osad. Zdołały dowieźć srebro do mety, a z Węgierkami, które płynęły w składzie: Gabriella Szabo, Danuta Kozak, Anna Karasz i Ninetta Vad, przegrały zaledwie o 0,7 s. Brąz wywalczyły natomiast Białorusinki.

Tuż za podium uplasowały się w swojej konkurencji Bruska i Górna (obie Zawisza Bydgoszcz). Zwyciężyły Dunki Emma Aastrand Joergensen i Henriette Engel Hansen. Do medalu zabrakło Polkom ponad pięciu sekund.

Emocjonująca końcówkę oglądali kibice w innym wyścigu - na 1000 m - z udziałem Tomasza Kaczora (Warta Poznań). Polak mozolnie odrabiał straty, a na finiszu zabrakło mu ledwie pół sekundy do trzeciego Węgra Attily Vajdy. Ostatecznie zajął piąte miejsce. Wygrał Niemiec Sebastian Brendel przed Czechem Martinem Fuksą.

W C-4 triumfowali Rosjanie, zaś biało-czerwoni, płynący w składzie: Piotr Kuleta (AZS PO Opole), Marcin Grzybowski (Posnania Poznań), Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn) i Vincent Słomiński (Stomil Poznań), sklasyfikowani zostali na ósmej pozycji. Wyprzedzili tylko kanadyjkarzy z Ukrainy.

Mistrzostwa odbywają się na olimpijskim torze Kryłackoje.