W 2015 roku finał rozgrywek Ligi Europejskiej zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie - dowiedział się serwis Fakt.pl. Trzy lata po Euro 2012 znów będziemy mogli się więc cieszyć z oglądania piłki na najwyższym światowym poziomie. Informacja o przyznaniu Polsce prawa do organizacji finału LE ma zostać oficjalnie ogłoszona w czwartek.

Jak pisze Fakt.pl, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek tuż po wyborze na to stanowisko zaczął sprawdzać, która ważna impreza mogłaby trafić do naszego kraju. Ostatecznie padło na finał Ligi Europejskiej.

Według portalu, kandydaturze Warszawy pomogły dobre relacje szefa PZPN z prezydentem UEFA Michelem Platinim. Była to jednak jedynie podstawa do wywalczenia dla Polski tak ważnej imprezy.

Aplikację przygotował sekretarz generalny związku Maciej Sawicki. Kontrakt miał podpisać przed tygodniem podczas tegorocznego finału Ligi Europejskiej w Amsterdamie. W pełnym emocji spotkaniu Chelsea Londyn, po golu zdobytym w drugiej minucie doliczonego czasu gry, pokonała wtedy Benfikę Lizbona 2:1.

(Fakt/MRod)