Arkadiusz Milk strzelił pierwszą bramkę w barwach SSC Napoli, które w sobotę pokonało w Berlinie Herthę 4:1 w meczu towarzyskim. W barwach wicemistrza Włoch zagrał też inny piłkarz reprezentacji Polski Piotr Zieliński.

Arkadiusz Milik /De Luca CIRCO (PAP/Ansa) /PAP

Milik, który niespełna dwa tygodnie temu przeniósł się do Neapolu z Ajaksu Amsterdam za 32 mln euro, pojawił się na boisku w 60. minucie, kiedy zmienił Manolo Gabbiadiniego. Jego zespół prowadził wówczas 2:1 po bramkach Marka Hamsika i Jose Callejona. Przed nimi gola dla gospodarzy strzelił Vedad Ibisevic.

Milik trafił do bramki rywali dziesięć minut po wejściu na boisko. W 84. minucie czwartą bramkę dla SSC Napoli zdobył Dries Mertens. Na boisku pojawił się też Zieliński, który zmienił Allana.

Sezon Serie A rozpocznie się w następny weekend. W niedzielę 21 sierpnia SSC Napoli zagra na wyjeździe z Pescarą.