Wielonarządowe obrażenia klatki piersiowej, pęknięte płuco i wykrwawienie to zdaniem prokuratury przyczyny śmierci żużlowca Lee Richardsona. Sportowiec zmarł w niedzielę we Wrocławiu po wypadku podczas meczu Betardu Sparty Wrocław z PGE Marmą Rzeszów.

O wynikach przeprowadzonej sekcji zwłok Richardsona poinformowała prokurator Justyna Dubieńska z Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia Śródmieście, która prowadzi śledztwo w sprawie śmierci sportowca. Z informacji, którą przekazał lekarz medycyny sądowej wynika, że bezpośrednią przyczyną śmierci sportowca były wielonarządowe obrażenia klatki piersiowej, pęknięte płuco oraz wykrwawienie - powiedziała Dubieńska.

W poniedziałek wrocławska prokuratura wszczęła śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania śmierci Richardsona. Dokonano oględzin miejsca wypadku oraz zabezpieczono nagrania feralnego biegu i sprzęt żużlowca.

Tragedia na torze wyścigowym

Do wypadku doszło podczas trzeciego biegu. Richardson upadł i uderzył w bandę, po tym jak zahaczył o koło motocykla innego zawodnika. Żużlowiec nie podniósł się o własnych siłach. Karetką został przetransportowany do szpitala, w którym zmarł.

Richardson był wielokrotnym reprezentantem Wielkiej Brytanii. W 1999 r. zdobył tytuł indywidualnego mistrza świata juniorów. W Drużynowym Pucharze Świata w 2004 r. zdobył srebrny medal, zaś w 2006 brązowy. W 2005 zajął drugie miejsce w żużlowej Grand Prix w Bydgoszczy.

W polskiej lidze startował od 1999 r. Jeździł m.in. w Polonii Piła, WTS Wrocław, ZKŻ Zielona Góra, Włókniarzu Częstochowa oraz PGE Marmie Rzeszów.