Od nowego sezonu NFL w drużynie Seattle Seahwaks zagra nowy zawodnik – Shaquem Griffin. Będzie to pierwszy gracz, który zagra w amerykańskiej lidze, mimo tego, że nie ma lewej dłoni.

22-latek został wybrany w piątej rundzie draftu przez drużynę Seattle Seahawks. Dołączy tam do swojego brata bliźniaka - Shaquilla, który od roku gra w drużynie "Jastrzębi".

Shaquem urodził się ze zdeformowaną ręką, która sprawiała mu wiele bólu. Kiedy miał 4 lata lekarze amputowali mu całą dłoń.

Razem ze swoim bratem od najmłodszych lat trenował futbol amerykański. We dwójkę w 2012 roku trafili na Uniwersytet Środkowej Florydy, gdzie mogli pokazać się szerszej publiczności.

Do NFL szybciej trafił Shaquill, który w 2017 roku został wypatrzony przez Seattle Seahawks. Jego brat musiał na taką szansę czekać jeszcze rok.

Shaquem stał się sławny po tym, jak wziął udział w tradycyjnych testach przed draftem. 22-latek ustanowił nowy rekord w biegu na 40 jardów, ten dystans przebiegł w 4 sekundy 38 setnych.

Bardzo dobrze zaprezentował się też podczas ćwiczeń siłowych. Przy użyciu protezy podniósł 105 kilogramową sztangę aż 20 razy. Rok wcześniej, jego pełnosprawnemu bratu udało to się 17-krotnie.

Shaquem w NFL może zadebiutować już we wrześniu. Gra na pozycji linebackera, czyli jest wspomagającym formację obronną.

(ag)