Ebi Smolarek zagrał pierwszy mecz w barwach nowego klubu - Ado den Haag. Jego drużyna dostała tęgie lanie od AZ Alkmaar przegrywając 0:6. Polak na boisko wszedł w drugiej połowie.

Jeszcze przed meczem holenderskie media spekulowały, że Smolarek może pojawić się w wyjściowym składzie. Trener dał szansę Polakowi jednak dopiero w 68. minucie. Już wtedy ekipa Polaka przegrywała 0:2. AZ Alkmaar jednak dopiero się rozkręcało - przez ostatnie 20 minut strzeliło jeszcze cztery bramki. Swojego trzeciego gola zdobył Charlison Benshop, a przed końcem spotkania bramki dołożyli także Maarten Martens i Jozy Altidore, który dwukrotnie trafił do siatki Ado.

W nowej drużynie zadebiutował też wczoraj Paweł Brożek wypożyczony do Celticu z tureckiego Trabzonsporu. Celtowie wygrali z Hearts 4:0. Napastnik piłkarskiej reprezentacji Polski wszedł na boisko w 73. minucie, zastępując kapitana drużyny Scotta Browna. Cały mecz na ławce rezerwowych Celtiku spędził bramkarz Łukasz Załuska, natomiast w Hearts of Midlothian zagrał Adrian Mrowiec.

Celtic prowadzi w tabeli szkockiej ekstraklasy. Ma 62 pkt i o cztery wyprzedza Glasgow Rangers.