Niemieckie media chwalą FC Bayern za dobrą grę z Barceloną i honorowe pożegnanie się z piłkarską Ligą Mistrzostw. Przyznają jednak, że nadzieje na cud nie spełniły się, a Katalończycy okazali się lepsi.

"Dobrze grali, ale odpadli" - komentuje zwycięstwo Barcelony 3:2 "Der Spiegel". Komentator tygodnika pisze, że u przeciwników brylował atak. "FC Bayern nie dokonał cudu, ale pożegnał się z Ligą Mistrzów prezentując dobrą postawę i odnosząc zwycięstwo" - czytamy w "Spieglu".

"Łaskawa Barca dała Bawarczykom wygrać" - pisze "Sueddeutsche Zeitung". "Tancerze" z Barcelony pogrzebali nadzieje na awans klubu z Monachium. Gazeta zwraca uwagę na błędy w niemieckie defensywie. Jak pisze, w drugiej połowie Bayern grał wykorzystując "zarówno serce, jak i głowę". Robert Lewandowski ograł wyrafinowanym dryblingiem w pobliżu pola karnego Javiera Mascherano i wyrównał w 59. minucie - to jego szósta bramka w LM. A potem i Mueller pokonał bramkarza.

Bawarczycy odpadli z honorem - ocenia "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Mistrz Niemiec zrehabilitował się pokazując dobrą grę. Lewandowski i Mueller odwrócili losy spotkania, sprawiając, że mecz rewanżowy zakończył się "zasłużonym zwycięstwem walecznie walczących Bawarczyków". Oklaskiwani przez fanów piłkarze Bayernu schodzili z boiska z nosami spuszczonymi na kwintę. Dla nich sezon się już skończył.

"Bayern był wielki, ale niestety odpadł" - pisze "Bild". "Drużyna była cudowna, ale cudu nie było" - zauważa autor komentarza. Drużyna z Monachium odpadła "z podniesioną głową".

FC Bayern drogo się sprzedał i nie dopuścił do ponownego upokorzenia, jednak ciężar porażki 0:3 okazał się zbyt duży, by można było przeszkodzić Barcelonie w drodze do finału w Berlinie" - czytamy w "Tagesspieglu".