Hiszpański tenisista Rafael Nadal obawia się, że na igrzyskach olimpijskich może nie być w najlepszej formie fizycznej. "Mam nadzieję, że wystarczy mi czasu, by wyleczyć kontuzję" - deklaruje tenisista, który w Londynie będzie bronił złotego medalu wywalczonego przed czterema laty w Pekinie. "Robię wszystko, co w mojej mocy, by wrócić do pełnej sprawności" - dodaje.

25-latek od kilku tygodni zmaga się z uciążliwym bólem kolana. Po tym, jak odpadł już w drugiej rundzie Wimbledonu, tenisista z Majorki rozpoczął rehabilitację bolącej nogi.

Nadal przyznaje, że obrona złotego medalu na igrzyskach jest dla niego dużym wyzwaniem. W karierze tenisisty są jedynie dwie lub trzy szanse, kiedy może zagrać na igrzyskach. Dlatego tak trudno jest obronić ten tytuł - ocenia.

Przypomnijmy, że były lider światowego rankingu będzie chorążym reprezentacji Hiszpanii podczas ceremonii otwarcia londyńskiej imprezy. Nadal nie jest jedynym tenisistą ze światowej czołówki, który został wybrany na chorążego. Oprócz niego tego zaszczytu dostąpią m.in. Maria Szarapowa, Novak Djoković i Agnieszka Radwańska.