Polacy od meczu z Urugwajem rozpoczną rywalizację w grupie I drugiej rundy mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Egipcie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15:30. Później w walce o ćwierćfinał biało-czerwoni zmierzą się jeszcze z Węgrami i Niemcami.

Dzięki zwycięstwu w pierwszej fazie mundialu nad Brazylią, która także gra dalej, biało-czerwoni awansowali z dorobkiem dwóch punktów. Oprócz tego podopiecznym trenera Patryka Rombla zaliczono minimalną porażkę z mistrzem Europy - Hiszpanią (26:27).

Urugwaj w Egipcie rozegrał tylko dwa spotkania - oba wysoko przegrane - 14:43 z Niemcami i 18:44 z Węgrami. Awansował tylko dzięki temu, że z turnieju wycofała się zdziesiątkowana przez koronawirusa drużyna Republiki Zielonego Przylądka.

Kolejne pojedynki Polacy rozegrają w sobotę z Węgrami (godz. 18) i w poniedziałek z Niemcami (20:30).

Kto awansuje do ćwierćfinału?

Do ćwierćfinału (27 stycznia) awansują po dwie najlepsze ekipy z czterech sześciozespołowych grup. Zespoły z polskiej grupy zmierzą się z ekipami z grupy III, w której występują: sześciokrotny złoty medalista mundialu Francja oraz Norwegia, Szwajcaria, Portugalia, Islandia i Algieria.

Areną zmagań reprezentacji Polski, która dostała tzw. dziką kartę od światowej federacji (IHF), nadal będzie New Capital Sports Hall w Wedian, około 50 km od Kairu.