Śląska policja zaapelowała do kibiców wybierających się do Spodka na weekendowe mecze mistrzostw świata siatkarzy, by nie odkładali podróży na ostatnią chwilę. W sobotę w stolicy Górnego Śląska rozegrane zostaną półfinały (Francja - Brazylia 16.40 i Niemcy - Polska 20.25), a w niedzielę o tych samych godzinach mecze o medale.

W hali Spodka w Katowicach zasiądzie po 11 tysięcy ludzi, część sympatyków siatkówki będzie obserwowała rywalizację na telebimie w Strefie Kibica.

Zmotoryzowani powinni umieścić za szybą białą kartkę A 4, co ułatwi policji kierowanie ruchem. 

Policjanci poprosili też kierowców, by nie ufali w pełni wskazaniom nawigacji, bo w wielu miejscach w pobliżu hali zmieniona zostanie organizacja ruchu.

Polska z Niemcami w sobotnim półfinale

Polscy siatkarze pokonali w Łodzi Rosjan 3:2 i zajęli pierwsze miejsce w grupie H mistrzostw świata. Awans do sobotniego półfinału w Katowicach, w którym zmierzą się z Niemcami, zapewniło im wygranie dwóch pierwszych setów.

W meczu grupy G Francja wygrała w pięciu setach z Iranem i w półfinale spotka się z broniącą tytułu Brazylią.

Biało-czerwoni piąty raz w historii znaleźli się w czołowej czwórce mundialu. Tytuł wywalczyli 40 lat temu, a w 2006 roku zdobyli srebrny medal. Poza podium uplasowali się w 1956 i 1960 roku.

(j.)