Cztery mistrzynie sportu wezmą udział w trzeciej tegorocznej odsłonie akcji "Mistrzynie w Szkołach" organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak. 19 września w Nysie sportsmenki poprowadzą niezwykłą lekcję wychowania fizycznego dla dziewcząt.

Z wielką radością po wakacyjnej przerwie wrócę do projektu "Mistrzynie w Szkołach", który uwielbiam. Głęboko wierzę, że jesteśmy w stanie przekonać dziewczyny, że warto postawić mocniej na aktywność fizyczną i być aktywnymi - mówi Otylia Jędrzejczak. Nasze zajęcia są skierowane tylko do dziewcząt i prowadzone tylko przez dziewczyny - tłumaczy.

Na zaproszenie jedynej w polskiej historii mistrzyni olimpijskiej w pływaniu do Nysy przyjadą mistrzynie olimpijskie z Tokio w sztafecie 4x400 metrów Justyna Święty-Ersetic i Małgorzata Hołub-Kowalik, a także Joanna Hentka, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w wioślarskiej czwórce podwójnej.

Każda z naszych mistrzyń ma swoją historię i każda już wiele osiągnęła w sporcie. Cieszę się, że razem możemy zachęcać dziewczyny do aktywności i pokazać im na swoim przykładzie, że sport daje wiele radości. I nie chodzi wcale o zawodowe uprawianie sportu, ale po prostu o to, by się ruszać dla zdrowia - podkreśla Jędrzejczak.  

Jędrzejczak: Chcemy pokazać, że z ćwiczeń można czerpać radość

Zajęcia skierowane są do uczennic z dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich. Właśnie w tej grupie wiekowej notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wychowania fizycznego.

Naszym celem jest pokazanie dziewczynom, że lekcja WF jest nie tylko zdrowa i bardzo potrzebna, ale przede wszystkim może być fajna. A do tego, poprzez wartości idące ze sportu, dziewczyny mogą także inaczej spojrzeć na siebie. W tej grupie wiekowej jest to szczególnie ważne. Naszym hasłem "Jestem sobą, Jestem Bella" podkreślamy, że piękno jest w każdej z nas bez względu na rozmiar i miejsce zamieszkania. Chcemy pokazać, że z ćwiczeń można czerpać radość i bawić się nimi - wyjaśnia Jędrzejczak. Sponsorem głównym Fundacji Otylii Jędrzejczak, wspierającym program "Mistrzynie w szkołach", jest firma Bella, wiodący na rynku producent artykułów higienicznych dla kobiet. Uczestniczki akcji otrzymają atrakcyjne pakiety startowe, ufundowane m.in. przez Bellę i HMS.

To trzecia tegoroczna odsłona akcji "Mistrzynie w Szkołach". Dwie poprzednie odbyły się w Świeciu w Kujawsko-Pomorskiem oraz Kołobrzegu w Zachodniopomorskiem. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.