Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Witalij Kliczko został usunięty z prestiżowego rankingu najlepszych zawodników "królewskiej" kategorii magazynu "The Ring". Ukrainiec ostatni profesjonalny pojedynek stoczył 8 września ubiegłego roku. Na ring ma wrócić w 2014 roku.

Następnym rywalem starszego z braci ma być oficjalny pretendent do tytułu World Boxing Council Bermane Stiverne. W najnowszym zestawieniu najlepszych zawodników wagi ciężkiej magazynu "the Ring" pięściarz ten zajmuje piątą pozycję. Na pierwsze miejsce w rankingu wskoczył Aleksander Powietkin. Tomasz Adamek zajmuje czwartą pozycję - donosi portal ringpolska.pl.

Polityczny ring Kliczki

Słynny ukraiński bokser Witalij Kliczko ogłosił, że definitywnie kończy ze sportem. Mistrz świata federacji WBC w wadze ciężkiej zapowiedział, iż zajmie się polityką - poinformowały rosyjskojęzyczne media. czytaj więcej

Prawie rok temu Witalij Kliczko ogłosił, że definitywnie kończy z boksem. Jak powiedział, jest już za stary, dlatego wybiera politykę. Ja już nie będę boksował, ale nazwisko Kliczko nadal będzie pojawiać się w pięściarstwie. Mam brata, który jest młodszy i bardziej utalentowany - podkreślił 41-letni wtedy "Doktor Żelazna Pięść". Osoby blisko związane z pięściarzem podkreślały jednak, że starszy z braci nie może żyć bez boksu i na pewno słowa nie dotrzyma.

W ubiegłym roku Witalij Kliczko po raz drugi rozstał się z ringiem. Po raz pierwszy zrezygnował z boksowania po zwycięstwie nad Amerykaninem Dannym Williamsem w grudniu 2004 roku. Wrócił cztery lata później, pokonał Nigeryjczyka Samuela Petera i odzyskał pas WBC. Od tego powrotu stoczył dziesięć pojedynków, wszystkie wygrał, m.in. z Albertem Sosnowskim i Tomaszem Adamkiem. Znokautował w czwartej rundzie reprezentującego Niemcy Manuela Charra.

Czołowa dziesiątka wagi ciężkiej według "The Ring":

1. Aleksander Powietkin

2. David Haye, 3. Kubrat Pulew

4. Tomasz Adamek

5. Bermane Stiverne

6. Tyson Fury

7. Robert Helenius

8. Chris Arreola

9. Odlanier Solis

10. Tony Thompson