Beata Mikołajczyk i Karolina Naja wywalczyły brązowy krążek. Podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro popłynęły w konkurencji dwójek na 500 metrów.

Beata Mikołajczyk i Karolina Naja wywalczyły brązowy krążek. Podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro popłynęły w konkurencji dwójek na 500 metrów.
Karolina Naja i Beata Mikołajczyk /SOEREN STACHE (PAP/DPA) /PAP

Mikołajczyk i Naja to brązowe medalistki igrzysk 2012 w Londynie. Pierwsza z nich jest także wicemistrzynią olimpijską 2008 z Pekinu (wówczas płynęła z Anetą Konieczną).

Jesteśmy bardzo zadowolone - mówiły po ceremonii wręczenia medali Karolina Naja, Beata Mikołajczyk. Kajakarki w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Maciejem Jermakowem przyznały jednak, że czują pewny niedosyt.

Troszeczkę niedosyt jest. Wiedziałyśmy, że nasza forma tak naprawdę w tym czteroleciu była największa, najlepsza. W przedbiegach i w półfinale pokazałyśmy moc. (...) Pewnie, że chciałyśmy złoty medal. Mamy brązowy. Ale jest medal! Jest i cieszymy się strasznie. Już do nas dotarło, że zdobyłyśmy ten medal, że on jest nasz, nikt nam go nie zabierze - mówiły z uśmiechem.

Medalistki kajakowej konkurencji K2 na 500 m:

 1. Gabriella Szabo, Danuta Kozak (Węgry)        
 2. Franziska Weber, Tina Dietze (Niemcy)        
 3. Karolina Naja, Beata Mikołajczyk (Polska)

To szósty medal zdobyty przez Polaków w Rio. Wczoraj złoto w rzucie młotem wywalczyła Anita Włodarczyk. Wcześniej na najwyższym stopniu podium stanęły też wioślarki Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj. Brąz z kolei wywalczyły ich koleżanki Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald i Joanna Leszczyńska w czwórce podwójnej. Trzecią lokatę zajął również kolarz Rafał Majka. W sobotę wicemistrzem olimpijskim został dyskobol Piotr Małachowski.


APA