Michał Listkiewicz, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) i przez wiele lat sędzia międzynarodowy, otrzymał propozycję objęcia stanowiska przewodniczącego komisji sędziowskiej czeskiej federacji piłkarskiej. ​Członek komisji sędziowskiej FIFA, który w karierze sędziował ponad tysiąc meczów, w tym około 150 międzynarodowych, potwierdził że otrzymał taką propozycję.

Złożył mi ją prezes czeskiej federacji Miroslav Pelta dwa tygodnie temu podczas kongresu UEFA w Budapeszcie. Przyznam, że byłem mile zaskoczony, ale poprosiłem o kilka dni do namysłu. W tym czasie odbyłem konsultacje, rozmawiałem m.in. z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem. Ostatecznie wyraziłem zgodę. Ale to na razie jest tylko propozycja. Z tego co wiem, jest kilku kandydatów, w tym chyba trzech z zagranicy. Ostatecznej decyzji spodziewam się do końca maja - powiedział PAP Listkiewicz.

Były prezes PZPN dodał, że gdyby został wybranym, byłby z tego zadowolony.

Choć dobrze znam czeski futbol, będzie to dla mnie nowe, ciekawe wyzwanie. W przeszłości miałem już podobne propozycje z państw byłego ZSRR, ale ich, m.in. z racji odległości, nie przyjąłem. Teraz jest inaczej, poczekajmy na ostateczne rozstrzygnięcia - zakończył.

(mal)