Jubileuszowy, 70 kolarski wyścig Tour de Pologne dotarł dziś do mety w Krakowie. Oznacza to zmiany w miejskiej komunikacji i ogromne utrudnienia na drodze. Te największe zaczną się po południu. Od 14:30 cała trasa z Wieliczki do centrum Krakowa jest nieprzejezdna.

Wcześnie rano wyłączono ruch tramwajowy na ulicach Dominikańskiej i Franciszkańskiej. Zamknięty został Rynek Główny, ulica Grodzka, Podzamcze i Powiśle, Plac Wszystkich Świętych. Od 10 nie można przejechać ulicą Wiślną, Gołębią i Bracką. 

Pełną listę utrudnień w ruchu znajdziecie tutaj

Riblon broni żółtej koszulki

Dziś francuski kolarz Christophe Riblon będzie bronić żółtej koszulki lidera na ostatnim etapie 70. Tour de Pologne - jeździe indywidualnej na czas z Wieliczki do Krakowa (37 km). W klasyfikacji generalnej Riblon wyprzedza o 19 sekund Hiszpana Jona Izagirre oraz o 20 sekund Rafała Majkę. Kilku następnych zawodników ma niewiele większą stratę.

Na Tour de France pojechałem bardzo dobrze w jeździe indywidualnej na czas, zajmując w Chorges 25. miejsce. Jestem optymistą i uważam, że będę się liczył w walce o zwycięstwo w całym wyścigu. Tym bardziej, że na pierwszych miejscach w klasyfikacji generalnej nie ma wybitnych specjalistów od tej konkurencji - mówił Riblon, prognozując już w czwartek przed etapem do Zakopanego, że to on zostanie zwycięzcą wyścigu.

Majce będzie bardzo trudno odrobić straty, a zagrożone jest także jego trzecie miejsce na podium. 24-latek z podkrakowskich Zegartowic doskonale zna trasę jazdy na czas, ale ta konkurencja nie jest jego mocną stroną.

Kolarze będą startować w odwrotnej kolejności od miejsc zajmowanych w klasyfikacji generalnej. Przyjazd na krakowski Rynek ostatniego zawodnika - Riblona jest zapowiadany na godz. 18.30.