Mecz Śląska Wrocław z Lechią Gdańsk, który odbędzie się 29 listopada, będzie mógł zostać rozegrany na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Jak dowiedziała się reporterka RMF FM Barbara Zielińska, spółka zarządzająca obiektem usunęła braki, które wytknęła policja.

Chodziło o bariery między sektorami, specjalne wejście dla kibiców gości oraz system monitoringu na obiekcie, który został zbudowany na Euro 2012. Jutro w południe zapadnie decyzja kiedy ruszy sprzedaż biletów na mecz.

Przeczytaj oświadczenie Michała Mazura, rzecznika prasowego Śląska Wrocław:

Spółka Wrocław2012 poinformowała dzisiaj zarząd WKS Śląsk Wrocław SA o gotowości do rozegrania meczu 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk na nowym Stadionie Miejskim. Oznacza to, że spotkanie z Lechią odbędzie się już na nowym obiekcie. O terminie rozpoczęcia sprzedaży biletów i szczegółowych zasadach ich kolportażu poinformujemy po ukończeniu przez spółkę Wrocław2012 ostatnich testów zgodności systemu sprzedaży biletów z systemem wejść na stadion. Według informacji spółki Wrocław2012, testy te mają zakończyć się w środę rano. Jeśli testy wypadną pozytywnie, prawdopodobnie rozpoczęcie sprzedaży biletów na spotkanie z Lechią możliwe będzie w czwartek.