Podbeskidzie Bielsko-Biała zagra z GKS Bełchatów w pierwszym sobotnim spotkaniu 23. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Dla obu drużyn to mecz "o życie". A w meczu przyjaźni zmierzą się szczecińska Pogoń i Legia Warszawa.

Zobacz również:

Podbeskidzie (18 pkt) i GKS (13 pkt) zajmują obecnie dwie ostatnie pozycje w tabeli, a do bezpiecznego miejsca, na którym jest obecnie Pogoń Szczecin, tracą odpowiednio 5 i 10 punktów. Szczególnie dla bełchatowian dzisiejsze spotkanie będzie więc ostatnią szansą na powrót do walki o utrzymanie - porażka będzie oznaczała niemal pewny spadek. Ale to ekipa "Górali" jest zdecydowanym faworytem tej potyczki, bo Podbeskidzie - po przyjściu Czesława Michniewicza na trenerską ławkę - gra wiosną niezwykle skutecznie. Podopieczni Michniewicza wygrali już 4 spotkania, a przegrali tylko jedno - z Legią Warszawa.

Podbeskidzie i GKS patrzą przed siebie, a za plecy musi spoglądać wspomniana Pogoń Szczecin, która gra dziś mecz z zaprzyjaźnioną Legią. Miło i sielankowo będzie na trybunach, ale na boisku przy Łazienkowskiej "Wojskowi" nie mają zamiaru odpuścić, bo każda strata punktów sprawi, że depczący im po piętach Lech Poznań znacznie się do nich zbliży.

W trzecim dzisiejszym meczu Jagiellonia Białystok zagra ze znajdującą się w dołku Wisłą Kraków.

Terminarz sobotnich meczów:

13:30 Podbeskidzie Bielsko-Biała - PGE GKS Bełchatów

15:45 Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków

18:15 Legia Warszawa - Pogoń Szczecin