Polscy szczypiorniści przegrali z Chorwatami w duńskim Aarhus 28:31. Stawką spotkania był awans do półfinału. W piątek biało-czerwoni zagrają o piąte miejsce z Islandią.

Relacja na żywo

21:58 - Niestety. Przegrywamy 28:31. Zagramy tylko o piąte miejsce.

21:45 - Chorwaci grają w osłabieniu, ale mimo to powiększyli przewagę. Półfinał jest już bardzo daleko - 24:28, do końca meczu 4 minuty.

21:40 - Polacy odrobili częściowo straty, ale rywale w ważnych momentach się nie mylą. Przegrywamy 23:26. Czasu coraz mniej

21:28 - Biało-czerwoni robią co mogą, ale nie udaje im się zatrzymać Chorwatów. Ci w ataku są w drugiej połowie niemal nieomylni - 18:22

21:20 - Polacy grają coraz gorzej, przez kilka minut nie mogli zdobyć bramki. Jakby tego było mało poważnej kontuzji doznał Jakub Łucak, który musiał opuścić boisko na noszach. Przegrywamy 16:20.

21:15 - Chorwaci zaczynają szaleć w obronie. Grali w przewadze i prowadzą 18:15. Słabszy moment Polaków, którzy nie mogą przebić się przez mur rywali

21:05 - najskuteczniejszy na boisku jest jak na razie Bartłomiej Jaszka (3 gole z 4 rzutów). Najwięcej bramek zdobył Domagoj Duvnjak - 5 trafień

20:50 - jest dobrze! Po pierwszej połowie prowadzimy 15:14.

20:40 - Oglądamy bardzo zacięty mecz. Teraz Polacy prowadzą 12:10 - 100% skuteczność w naszym zespole ma m.in Bartłomiej Jaszka

20:34 - Chorwaci po raz pierwszy wychodzą na prowadzenie - 8:7. Rozkręca się ich największa gwiazda - Domagoj Duvnjak

20:30  - Biało-czerwoni zaczynają mieć problemy w ataku, obrona Chorwatów jest niezwykle szczelna. Rywale odrobili straty i na tablicy wyników mamy remis 6:6.

20:25 - Polacy świetnie rozpoczęli ten mecz. Prowadzą 5:2. W bramce szaleje Sławomir Szmal, chłodną głowę zachował natomiast sędzia, który nie pozwala Chorwatom na prowokacje.

20:15 -  Nasi szczypiorniści mogą liczyć na świetny doping. Trybuny są biało-czerwone, słychać tylko polskich kibiców.

20:11 - "Doświadczenie jest po stronie Chorwatów. Musimy to nadrobić wolą walki i determinacją" - mówił na antenie RMF FM były zawodnik Artur Siódmiak.