Real Madryt jest gotowy zapłacić Paris Saint Germain 170 mln euro za transfer napastnika mistrza Francji Kyliana Mbappe - podają media, w tym Sky Sports. Wcześniej paryżanie odrzucili ofertę na 160 mln euro, ale Hiszpanie postanowili ją teraz podwyższyć.

Parę dni temu dyrektor sportowy PSG Brazylijczyk Leonardo ujawnił, że "Królewscy" zaproponowali za przejście Mbappe "tylko" około 160 mln euro.

Mbappe jest bohaterem głośnej sagi transferowej letniego okna. Od dłuższego czasu mówi się o zainteresowaniu Realu francuskim piłkarzem. Gwiazdor PSG ma to zainteresowanie odwzajemniać. Problemem są jak zwykle pieniądze.

Ogromny talent

W ostatnim sezonie 22-letni napastnik, mistrz świata, strzelił 42 gole w barwach PSG we wszystkich rozgrywkach. Jest uważany za jeden z największych futbolowych talentów obecnych czasów. Mbappe związany jest z paryskim klubem jeszcze rocznym kontraktem.

Media informują, że przejście Mbappe z Monaco kosztowało PSG 180 mln euro. Nie zamierzamy sprzedać tego piłkarza za kwotę mniejszą aniżeli sami zapłaciliśmy - powiedział Leonardo.

Monaco beneficjentem transferu

Trzeba pamiętać, że jeśli Paris Saint-Germain sprzeda Kyliana Mbappe, to 20 procent sumy z tego transferu trzeba będzie oddać właśnie AS Monaco. Mbappe jest wychowankiem tego klubu.

Czasu na dopięcie transferu pozostało jednak niewiele, bo okno transferowe zamyka się z końcem sierpnia.