W wieku 26 lat zmarła utalentowana polska triathlonistka, reprezentantka Polski Magdalena Mielnik. Przegrała walkę z poważną chorobą.

Magdalena Mielnik odeszła we wtorkowy wieczór. 

Utalentowana sportsmenka była o krok od awansu na ubiegłoroczne igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Była wielką nadzieją polskiego triathlonu.

Od kilku miesięcy zawodniczka Warmińsko-Mazurskiego Klubu Sportowego Olsztyn zmagała się z poważną chorobą i walkę tę przegrała. A jeszcze niedawno wydawało się, że wszystko zmierza w dobrą stronę, a triathlonistka miała ambitne plany na przyszłość.

Myślała nie tylko o sobie, ale także o młodych sportowcach i rozwoju jej ukochanej dyscypliny. W Olsztynie powstała szkółka triathlonowa, która była jej inicjatywą. Pochodząca z Warmii zawodniczka organizowała także w regionie cykliczne imprezy sportowe.

Przygodę z triathlonem rozpoczęła w 2007 roku. Rok później była już zawodniczką kadry narodowej.

Na swoim koncie miała tytuły młodzieżowej mistrzyni Polski w triathlonie. Sięgnęła również po mistrzostwo Europy w aquathlonie, czyli odmianie triathlonu bez jazdy na rowerze.

Jak pisze olsztyńska "Gazeta Wyborcza", młoda sportsmenka od kilku miesięcy walczyła z depresją, ale w ostatnich tygodniach wszystko wskazywało na to, że wraca do gry.

>>>GDZIE SZUKAĆ POMOCY PRZY DEPRESJI?<<<

WS