Rozstawieni z numerem siódmym Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo pokonali Mołdawianina Radu Albota i Tunezyjczyka Maleka Jaziriego i awansowali do finału wielkoszlemowego US Open! W decydującym starciu spotkają się albo z Amerykanami Mikiem Bryanem i Jackiem Sockiem, albo z Kolumbijczykami Juanem Sebastianem Cabalem i Robertem Farah.

Półfinałowy pojedynek Kubota i Melo trwał prawie trzy godziny.

W pierwszym secie obie pary zachowywały koncentrację i nie doszło do ani jednego przełamania. W drugim przebieg gry kontrolowali Albot i Jaziri, którzy wykorzystali dwa break-pointy, podczas gdy Kubotowi i Melo udało się to tylko raz.

W decydującej odsłonie natomiast to Polak i Brazylijczyk przełamali rywali w czwartym gemie, uzyskując prowadzenie 3:1, którego nie oddali już do końca. Nie wykorzystali wprawdzie piłki meczowej przy serwisie rywali i prowadzeniu 5:2, ale w kolejnym gemie Albot i Jaziri nie potrafili się już obronić.

Kubot i Melo mają już na koncie wielkoszlemowy tytuł: w ubiegłym roku triumfowali w Wimbledonie.

Obecny sezon - w przeciwieństwie do poprzedniego - nie był dotychczas dla nich udany. W sierpniu przed występem w Nowym Jorku wygrali tylko jedno z czterech spotkań w USA. Z kolei ich najlepszym wynikiem w Wielkim Szlemie był ćwierćfinał Australian Open.

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 7) - Radu Albot, Malek Jaziri (Mołdawia, Tunezja) 7:6 (7-3), 3:6, 6:3


(e)