Bayern Monachium, którego barwy reprezentuje Robert Lewandowski, zmierzy się w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Arsenalem Londyn. Z kolei broniący trofeum Real Madryt będzie rywalizował z SSC Napoli, którego zawodnikami są Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik.

W 1/16 finału Ligi Europejskiej Legia Warszawa zagra z Ajaxem Amsterdam!

Ajax Amsterdam będzie rywalem Legii Warszawa w 1/16 finału Ligi Europejskiej! Obydwa zespoły rywalizowały już ze sobą na tym etapie rozgrywek w 2015 roku. Wówczas górą w obydwu spotkaniach był Ajax (1:0 i 3:0) - z Arkadiuszem Milikiem w składzie. czytaj więcej

Paris Saint Germain, w którym występuje na co dzień Grzegorz Krychowiak, spotka się w 1/8 finału z Barceloną. Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w składzie trafiła na Benficę Lizbona. Mistrz Anglii Leicester City, którego zawodnikami są Marcin Wasilewski i Bartosz Kapustka, spotka się z FC Sevilla, a AS Monaco Kamila Glika zmierzy się z Manchesterem City.

Losowanie par odbyło się w siedzibie UEFA w szwajcarskim Nyonie.

Pierwsze mecze 1/8 finału odbędą się w dniach 14/15 i 21/22 lutego, a rewanże - 7/8 i 14/15 marca. Finał rozgrywek zaplanowano na 3 czerwca w Cardiff.

Pary 1/8 finału Ligi Mistrzów:

Bayern Monachium - Arsenal Londyn
Real Madryt - SSC Napoli
Paris Saint Germain - Barcelona
Bayer Leverkusen - Atletico Madryt
Manchester City - AS Monaco
Benfica Lizbona - Borussia Dortmund
FC Sevilla - Leicester City
FC Porto - Juventus Turyn

(e)