Piłkarze Gibraltaru odnieśli pierwsze w historii drużyny narodowej zwycięstwo w meczu o stawkę. W sobotni wieczór pokonali na wyjeździe Armenię 1:0 w grupie D4 Ligi Narodów. Możliwe, że piłkarzy z Gibraltaru do walki zmobilizowała sytuacja, która wydarzyła się przed spotkaniem. Przed pierwszym gwizdkiem odegrano przez pomyłkę hymn... Liechtensteinu.

Jedyną bramkę zdobył Joseph Chipolina z rzutu karnego w 50. minucie. Mimo zwycięstwa Gibraltar jest na ostatnim miejscu w tabeli. Prowadzi Macedonia, która zmierzy się wieczorem w Skopje z Liechtensteinem.

To właśnie hymn Księstwa wybrzmiał na stadionie w Armenii, ku zaskoczeniu - i zbulwersowaniu - piłkarzy i działaczy z Gibraltaru. Przedstawiciele rządu wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że domagają się przeprosin od organizatorów. Strona ormiańska niezwłocznie je złożyła.


Piłkarska Federacja Armenii przeprosiła za zaniedbanie organizatorów w Erywaniu, na stadionie odczytano komunikat, w którym wyrażono ubolewanie z powodu pomyłki - napisano.

Wcześniej Gibraltar odniósł tylko dwa zwycięstwa w meczach towarzyskich: nad Łotwą i Maltą.

(nm)