Borussia Dortmund przegrała 1:3 z Olympiakosem Pireus w spotkaniu grupy F piłkarskiej Ligi Mistrzów. Jedyną bramkę dla niemieckiego zespołu strzelił w 26. minucie napastnik reprezentacji Polski, Robert Lewandowski. Oprócz niego całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek, a w 66. minucie na placu gry pojawił się Jakub Błaszczykowski.

Robert Lewandowski z Borussii Dortmund jest pierwszym od blisko dwóch lat polskim piłkarzem, który strzelił gola w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Na bramkę Polaka trzeba było czekać od 8 grudnia 2009 roku, kiedy to w Londynie Marcin Żewłakow trafił dla Apoelu Nikozja w zremisowanym 2:2 spotkaniu z Chelsea.

Chelsea Londyn rozgromiła w środę 5:0 Racing Genk w spotkaniu grupy E Ligi Mistrzów. Dwie bramki dla "The Blues" zdobył w tym spotkaniu Fernando Torres, a po jednym trafieniu dołożyli Raul Meireles, Branislav Ivanović i Salomon Kalou. W belgijskim zespole cały mecz na ławce rezerwowych spędził bramkarz reprezentacji Polski, Grzegorz Sandomierski.

FC Barcelona pokonała 2:0 na Camp Nou VIktorię Pilzno. Zwycięstwo obrońcom trofeum zapewniły bramki Andresa Iniesty i Davida Villi.

Arsenal Londyn wygrał 1:0 z Olympique Marsylia. Jedynego gola spotkania strzelił w doliczonym czasie gry Aaron Ramsey. Bramki "Kanonierów" strzegł w tym spotkaniu bramkarz reprezentacji Polski, Wojciech Szczęsny.

grupa E

Bayer Leverkusen - FC Valencia 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Jonas (25), 1:1 Schurrle (53), 2:1 Sam (56)

FC Chelsea - KRC Genk 5:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Meireles (8), 2:0 Torres (10), 3:0 Torres (27), 4:0 Ivanovic (42), 5:0 Kalou (72)

grupa F

Olympique Marsylia - Arsenal Londyn 0:1

Bramki: 0:1 Ramsey (90)

Olympiakos Pireus - Borussia Dortmund 3:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Holebas (8), 1:1 Lewandowski (26), 2:1 Djebbour (40), 3:1 Modesto (78)