W rewanżowym spotkaniu 4. rundy eliminacyjnej do Ligi Europy, Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z norweskim Rosenborgiem Trondheim 1:2. Tym samym polski zespół pożegnał się z marzeniami o awansie do fazy grupowej europejskich rozgrywek. W pierwszym spotkaniu w Warszawie padł wynik 1:1.

Jako pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy Legii. W 36. minucie Janusz Gol przechwycił piłkę na połowie rywala i podał ją do Danijela Ljuboji, który bardzo długo zbierał się do strzału, po czym uderzył idealnie. Mocno, płasko, z ostrego kąta, tuż obok słupka bramki Orlunda.

W 69. minucie z rzutu wolnego dla Rosenborga dośrodkowywał Dockal, obrona Legii odrobinę zaspała, piłka spadła wprost do Tore Reginiussena, który bez problemów z najbliższej odległości pokonał Kuciaka.

O awansie drużyny z Trondheim przesądziły ostatnie minuty regulaminowego czasu gry. Decydująca akcja bramkowa dla Rosenborga rozpoczęła się od złego wybicia piłki przez Dominika Furmana. Futbolówka trafiła do Mikkela Diskeruda, który w 87. minucie uderzył z powietrza z pierwszej piłki wprost do bramki Kuciaka.

Rosenborg Trondheim - Legia Warszawa 2:1 (0:1)

Bramki:

0:1 Danijel Ljuboja 36'

1:1 Tore Reginiussen 69'

2:1 Mikkel Diskerud 87'

Składy:

Rosenborg: Daniel Orlund - Jon Inge Hoiland, Tore Reginiussen, Per Verner Roning, Mikael Dorsin - Borek Dockal, Jonas Svensson, Mikkel Diskerud (90. Steffen Iversen), Daniel Fredheim Holm - Tarik Elyounoussi - Rade Prica

Legia: Dusan Kuciak - Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Michał Żewłakow, Jakub Wawrzyniak - Miroslav Radović (68. Michał Żyro), Janusz Gol, Daniel Łukasik (87. Dominik Furman), Danijel Ljuboja, Jakub Kosecki (90. Jorge Salinas) - Marek Saganowski

żółte kartki: Jonas Svensson (Rosenborg), Mikkel Diskerud (Rosenborg), Miroslav Radović (Legia), Daniel Łukasik (Legia), Michał Żyro (Legia), Jakub Kosecki (Legia)