Frank Lampard w przyszłym sezonie nie będzie już piłkarzem Chelsea Londyn. Anglik potwierdził doniesienia mediów i opublikował specjalne oświadczenie, w którym żegna się z kibicami drużyny ze Stamford Bridge po 13 latach gry. "Jakiekolwiek wyzwanie mnie teraz czeka, zawsze będę z wami i będę miał Chelsea w sercu. Mam nadzieję, że wkrótce będę miał okazję, by pożegnać się z wami w należyty sposób. Tymczasem dziękuję za wszystkie wspomnienia i wspólne tworzenie historii" - napisał gwiazdor.

Kiedy pojawiłem się w tym fantastycznym klubie 13 lat temu, nie przypuszczałem nawet, że będę miał takie szczęście, by tyle razy w nim grać i uczestniczyć w tylu sukcesach. Chelsea stała się częścią mojego życia i jest tak wiele osób, którym muszę za to podziękować - wspominał Lampard.

 Niespełna 36-letni piłkarz jest najlepszym strzelcem w historii "The Blues". W barwach tego klubu zdobył 209 goli. Trafił do niego w 2001 roku, przechodząc z zespołu lokalnego rywala - West Ham United za 11 mln funtów. Chelsea z nim w składzie triumfowała w Lidze Mistrzów (2012), Lidze Europejskiej (2013), trzykrotnie wygrała mistrzostwo (2005-06 i 2010) i cztery razy Puchar Anglii (2007, 2009-10 i 2012).