Wojciech Szczęsny może pożegnać się z klubem AS Roma, bo jego macierzysty Arsenal po dwóch latach wypożyczenia chciałby go sprzedać - donosi dziennik "La Repubblica". Jak podkreśla, polskim bramkarzem zainteresowane są inne włoskie kluby, w tym Napoli.

Gazeta przypomina w swym rzymskim dodatku, że w czerwcu minie dwuletni termin wypożyczenia Szczęsnego z Arsenalu, zaś AS Roma, jak stwierdza dziennik, "nie zamierza zainwestować w zakup Polaka, bo uważa, że ma inne priorytety, na których musi się skoncentrować". "La Repubblica" zaznacza przy tym, że klub z Wiecznego Miasta kupił wcześniej Brazylijczyka Alissona Beckera, który dowiódł już, że można na niego liczyć.

Tymczasem Arsenal - jak pisze dziennik - chciałby teraz dobrze sprzedać Wojciecha Szczęsnego i rozważa już różne oferty. Jedna z nich przyszła od Napoli, które szuka następcy Pepe Reiny.

Dlatego - jak stwierdza "La Repubblica" - wtorkowe, 27. urodziny polskiego bramkarza były być może jego ostatnimi w koszulce AS Romy. Na razie jednak - zauważa dziennik - także sam piłkarz nie wie, czy tak rzeczywiście będzie.


(e)