Robert Kubica już w najbliższy weekend wystartuje w swoim Citroenie DS3 RRC w 70. Rajdzie Polski. Jak podkreślił, będzie to dla niego całkowicie nowe doświadczenie. Były kierowca Formuły 1 zadebiutuje na trasach w rejonie Mikołajek. Dotychczas wystartował tylko w jednym rajdzie w Polsce. W 2004 roku pojechał w warszawskiej Barbórce.

Rajd Polski jest dla mnie zupełnie nowy, choć jestem Polakiem. Wiele osób sądzi, że startowałem już w kraju wiele razy, a to będzie mój debiut. Nie mam pojęcia jak wyglądają trasy odcinków specjalnych, ale słyszałem od kierowców wiele pozytywnych opinii o rywalizacji na Mazurach - przyznał Kubica dla oficjalnej strony rajdowych mistrzostw Europy.

28-letni kierowca powiedział, że nigdy wcześniej nie był w tym rejonie Polski. Obejrzał jednak zapis wideo z rajdów, które odbyły się tam w ubiegłych latach. Zauważył, że trasy są zupełnie inne niż te, na których dotychczas jeździł. Odcinki na Mazurach trochę przypominają mi Finlandię, ale tylko ze względu na uzyskiwane prędkości. Reszta - płaski teren, miękka nawierzchnia i zakręty są trochę inne - dodał.

Kubica jest liderem mistrzostw świata w klasie WRC-2. Rajd Polski, który odbędzie się w dniach 13-15 września, będzie dziewiątą rundą mistrzostw Europy. Były kierowca Formuły 1 później planuje starty jedynie w imprezach mistrzostw świata. Od 4 do 6 października pojedzie we Francji, a od 25 do 27 października w Hiszpanii.

(MRod)