Rewelacyjna jazda Roberta Kubicy w rajdzie samochodowym Citta di Bassano we Włoszech. Po siódmym odcinku specjalnym Polak jest na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Po pierwszym odcinku specjalnym polski kierowca z włoskim pilotem Emanuelem Inglesim byli na prowadzeniu. Niestety, na drugim poszło im znacznie gorzej. Zajęli 9. miejsce i spadli w klasyfikacji generalnej na czwartą pozycję. Po trzecim - bardzo dobrym - Polak awansował na drugie miejsce.

Rewelacyjnie Kubica pojechał na piątym oesie. Polak wygrał z przewagą 14,8 s nad drugim kierowcą i wrócił na czoło klasyfikacji generalnej! Jeszcze szybszy był na szóstym odcinku. 30 sekund przewagi! Przed ostatnią pętlą Kubica prowadził z przewagą niemal minuty nad Sossellą.

Pierwszy dzień rajdu. I pierwsze miejsce

Po pierwszym dniu imprezy nasz kierowca był pierwszy. W piątek kierowcy mieli do przejechania jeden odcinek specjalny o długości 2,92 km. Polski kierowca z włoskim pilotem Emanuelem Inglesim wyprzedził o dwie sekundy startującego z pierwszym numerem faworyta gospodarzy Manuela Sossellę (Citroen C4). Trzeci jest inny Włoch Valter Gentinili (Citroen Xsara), który traci do Kubicy 5,7 s.

Jeden z faworytów, Piero Longhi (Mini WRC) stracił 21 sekund do Polaka i zajął 32 miejsce.

Dla Kubicy jest to trzeci rajd we wrześniu. Jego wielkim powrotem po groźnym wypadku w lutym zeszłego roku w Ligurii i wielu operacjach było zwycięstwo w rajdzie Ronde Gomitolo di Lana w Piemoncie na początku miesiąca. Od tego momentu media z zainteresowaniem śledzą jego kolejne starty i zastanawiają się, czy ma szanse zasiąść ponownie w bolidzie Formuły 1.