Robert Kubica ma wszelkie dane ku temu, aby już w przyszłym roku sięgnąć po tytuł mistrza świata Formuły 1. Taką tezę największy sportowy włoski dziennik „La Gazzetta dello Sport” postawił w komentarzu do sporządzonego przez redakcję rankingu kierowców F1.

Pierwsze miejsce w rankingu gazety zajmuje Fernando Alonso, który był dopiero piąty w tegorocznej klasyfikacji. Na następnych miejscach uplasowali się: mistrz świata Lewis Hamilton i Felipe Massa, wicemistrz świata roku 2008.

Robert Kubica, podobnie jak w końcowej klasyfikacji, jest na czwartym miejscu. Dziennik podkreśla w komentarzu: prawdziwego mistrza poznać można wtedy, gdy prowadzi słabszy samochód. Według gazety zdanie to w pełni odnosi się do polskiego kierowcy, który - jak dodaje - walczył o tytuł do końca dokonując prawdziwych cudów, zważywszy na to, że jego BMW ustępowało wyraźnie Ferrari i McLarenowi.

Posiadając samochód na takim samym poziomie co rywale, Kubica mógłby sięgnąć po tytuł już w przyszłym sezonie - zaznacza dziennik.