Mamed Khalidov pokonał Borysa Mańkowskiego jednogłośną decyzją sędziów w walce wieczoru podczas gali KSW 39: Colosseum! Werdykt najwyraźniej jednak nie przypadł do gustu części widzów zebranych na Stadionie Narodowym w Warszawie, którzy wygwizdali utytułowanego zawodnika. W innym pojedynku Marcin Różalski po zaledwie 16 sekundach znokautował Fernando Rodriguesa Jr., Popek w ciągu 45 sekund rozprawił się z Robertem Burneiką, a Pudzian pokonał Tyberiusza Kowalczyka.

Mamed Khalidov vs Borys Mańkowski

W tym pojedynku mierzyli się dwaj aktualni czempioni: mistrz kategorii średniej Khalidov i mistrz kategorii półśredniej Mańkowski.

Zawodnicy, jak czytamy w relacji na stronach KSW, "całą pierwszą rundę spędzili w stójce, wymieniając pojedyncze ciosy i kopnięcia": Mańkowski próbował skracać dystans i atakować szybkimi uderzeniami. Mamed natomiast rewanżował się precyzyjnymi kopnięciami.

W trzeciej odsłonie obaj zawodnicy pokazali niesamowite serce do walki, a na minutę przed końcem pojedynku Khalidov udanie przeniósł starcie do parteru - podkreśla federacja.

Ostatecznie sędziowie jednomyślnie wskazali zwycięzcą Mameda Khalidova.

Mariusz Pudzianowski vs Tyberiusz Kowalczyk

W drugiej walce wieczoru zmierzyło się dwóch byłych strongmanów: Mariusz Pudzianowski i Tyberiusz Kowalczyk.

"Pudzian" od początku starcia okopywał prawą nogę rywala i systematycznie zdobywał przewagę w stójce. Mimo mocnych ciosów ze strony Kowalczyka w drugiej odsłonie taktyka Mariusza przyniosła efekty i po tym, jak walka trafiła do parteru, Tyberiusz Kowalczyk poddał się pod nawałnicą ciosów "Dominatora"relacjonuje KSW.

Zobaczcie:

Marcin Różalski vs Fernando Rodrigues Jr.

To starcie - a jego stawką był pas wagi ciężkiej KSW - rozstrzygnęło się błyskawicznie: Marcin Różalski znokautował Fernando Rodriguesa Jr. po zaledwie... 16 sekundach!

Zobaczcie:Popek Monster vs Robert Burneika

Po tej walce nie spodziewano się wysokiego poziomu sportowego, ale to ona wywoływała wielkie emocje. Zmierzyli się w niej muzyk Popek Monster, który w swym poprzednim starciu MMA szybko musiał uznać wyższość Pudziana, i kulturysta Robert Burneika, znany również jako Hardkorowy Koksu.

Panowie nie męczyli się długo: Popek rozprawił się z Burneiką w niespełna minutę! Zobaczcie:

Damian Janikowski vs Julio Gallegos

Udany debiut w MMA zanotował były zapaśnik, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Londynie, Damian Janikowski. Jak relacjonuje KSW: Już w pierwszej rundzie starcia wyprowadził potężne kolano, po którym jego przeciwnik znalazł się na ziemi. Tam Damian mocnymi ciosami dokończył dzieła zniszczenia i nie pozostawił sędziemu innego wyjścia jak tylko przerwanie pojedynku.

A wyglądało to tak:


Na trybunach Stadionu Narodowego zasiadło 58 tysięcy widzów.


(e)